Музей

МУЗЕЙ “ДІДУСЕВА ХАТА”

Великі і складні завдання покладають сьогодні на кожного громадянина України. Становлення особистості починається з ранніх літ життя людини. Саме в цей період формуються погляди, переконання, уявлення про світ. Тільки осмисливши минуле, можна зрозуміти сьогодення і йти далі в майбутнє. Рильський писав: «Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків,той сам не вартий пошани».

Тому-то у вчителя української мови та літератури Шелест Надії Іванівни і виник задум створити на базі ліцею етнографічний музей «Дідусева хата». В результаті пошукової роботи ліцеїстів та  керівника гуртка «Берегиня» Шелест Н.І. вдалося зібрати унікальні предмети домашнього вжитку.

Мета створення музею:

–         розширити та поглибити знання учнів про побут та звичаї українців; розкрити значення їх у побуті;

–         залучати учнів до проведення пошукової та дослідницької роботи, записувати цікавий матеріал і використовувати у навчально-виховному процесі;

–         розвивати творчий інтерес до краєзнавчої роботи;

–         виховувати в учнів почуття патріотизму.

Завдання музею:

–         зберігати пам’ятки духовної і матеріальної культури нашого краю;

–         поповнювати музей новими експонатами;

–         брати участь у проведенні свят та обрядів українського народу;

–         зберігати та пропагувати норми народної моралі та етикету.

Етнографічний музей «Дідусева хата» має чотири експозиції:

І  – «Речі хатнього вжитку»

У «Дідусевій хаті» можна побачити розмальоване дерев’яне ліжко. А поруч підвішена до стелі дерев’яна колиска. У хаті є скриня для зберігання святкового одягу, стіл, лавка. На стінці висить мисник з мисками. У кутках під стелею – дві ікони, прикрашені вишитими рушниками. У музеї знаходяться три вітрини, в яких розміщено паперові старі гроші, дерев’яні ложки та виделку,  розмальовані писанки, металеві праски двох видів для прасування одягу, плетені черевики. У кутку хати можна побачити праник, грядку, рогачі, кочергу, коромисло.

ІІ – «Гончарство»

Ця експозиція представлена виробами з глини. Це глечики різної форми і розміру, макітри, кружки.

ІІІ – «Вишивка»

Ця експозиція представлена найбільшою кількість матеріалів – виробів майстринь Високопільського району. Тут є вишиті жіночі сорочки, рушники святкові та повсякденні. Діти проводять дослідження символіки рушників і сорочок, вивчають їх значення, особливості орнаментів.

ІY – «Сільськогосподарські реманенти»

Обробіток землі, вирощування хліба – це провідна галузь господарства українців. Тому панівним знаряддям став плуг, мотика, дерев’яні граблі, серп, ціп для об молочення снопів.

Музей не тільки зібрав експонати старовини, а й популяризує їх. В «Дідусевій хаті» проводяться  свята, конкурси на знання українських звичаїв і традицій. Гостями музею є учні шкіл Високопільського та Великоолександрівського районів, що традиційно відвідують наш навчальний заклад у День відкритих дверей. Відвідують музей і дітки дитячого дошкільного закладу. На базі музею вчителями  української мови і літератури, історії проводяться уроки, позакласні заходи: «Українські вечорниці», «Прихід весни», «Сватання», «Українське весілля».

Викладачі ліцею покладають надію на те,  що учні ліцею оволодіють народною культурою, будуть шанувати і берегти традиції, стануть палкими патріотами України.

IMG_1407     IMG_1401

IMG_1384     IMG_1386

 

 

Анонс

Бажаємо здоров’я, добра, довголіття,
Хай вистачить щастя на ціле століття!
Хай скрізь буде лад – на роботі, в сім’ї,
І радість на серці, і хліб на столі.
Хай сміхом й веселістю повниться хата,
Родина хай буде здорова й багата!
І мрій, і бажань, і наснаги творити,
Щоб серцю хотілося жити й любити!
Хай учні шанують, повагу дарують,
Злагода й мир у житті хай панують!

Наш путівник

Онлайн тестування з ПДР

Архів новин

Рубрики

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Besucherzahler real russian women, who needs real men and real feelings
счетчик посещений
НА ВЕРХ
темы для wordpress