Наші досягнення
НАША ГОРДІСТЬ – НАШІ УЧНІ
САМОВИЗНАЧЕННЯ У ЖИТТІ
СЛЮСАР з ремонту с/г машин та устаткування,
ТРАКТОРИСТ сільськогосподарського виробництва категорій «А», «В», «С»,
ВОДІЙ автотранспортних засобів категорії «С»
Олександр:
– Я – майбутній хлібороб, навчаюсь в Архангельському професійному аграрному ліцеї за спеціальністю «Слюсар з ремонту та обслуговування с/г техніки,тракторист сільськогосподарського виробництва категорій «А», «В», «С», водій автотранспортних засобів категорії «С»». Ця інтегрована професія дає мені багато життєвих можливостей: маючи диплом кваліфікованого робітника з трьох значущих на сьогодні спеціальностей, в мене розширюються можливості працевлаштування. Минулорічну практику проходив у ТОВ “Шестірня”, показав свої навики та вміння, був відмічений керівником агрофірми і запрошений після закінчення навчального закладу на роботу. Обов’язково скористаюся такою нагодою!
Педь Олег:
– Навчаючись в Архангельському професійному аграрному ліцеї, я здобуваю професійну освіту і одночасно повну загальну середню освіту. Отримую знання з задоволенням, бо вчать нас досвідчені викладачі та майстри виробничого навчання. Наш ліцей має добру матеріальну базу. Створені умови і для навчання і для відпочинку. Є у нас гуртожиток, їдальня, навчальне господарство, один з найбільших спортивних залів. Особисто я вже маю досвід участі в обласних спортивних змаганнях. А ще, навчаючись в ліцеї у мене з’явилася нагода проявити свої таланти. З задоволенням приймаю участь в усіх позаурочних заходах і маю вже перші свої невеличкі перемоги. Мене нагороджено грамотами ліцею та Херсонського будинку художньої творчості за участь у обласному огляді художньої самодіяльності.
В ліцеї також є два кабінети, укомплектовані сучасною комп’ютерною технікою. До речі, у вечірню зміну я пройшов курси і отримав професію «Оператор комп’ютерного набору».
Після закінчення ліцею маю мрію продовжити навчання в Херсонському аграрному університеті. Маю надію, що моя активна життєва позиція та мої знання і вміння будуть потрібні моїй країні.
КУХАР, ПЕКАР
Оксана:
– Kулінарія – джерело вічного натхнення. Тут відбуваються справжні відкриття і чудеса, а їх творці – кухарі. Скільки задоволення додають пишні пироги, ароматні українські борщі, галушки, вареники в сметані – оті самі, які стрибали гоголівському Пацюку прямо в рот. Насичені спеціями грузинське харчо і підсмажені на тліючих вуглинах захоплюючі вірменські шашлики, узбецький плов і татарські біляші – все це і складає основу кулінарії. Навчання основам кулінарної майстерності завжди являлось обов’язковою частиною сімейного виховання дітей у різних народів. У нас на Україні кажуть: «Навчилась борщ варити, стала нареченою». Немало відомих людей займались кулінарією. Леонардо да Вінчі був не лише живописцем, скульптором, вченим, архітектором, а й прекрасним кухарем. Художник Тропінін в юності був учнем кухаря. А Мараца писав: «Як живопис і музика, так і кухня – мистецтво. Живопис задаровує очі, музика – слух, а кулінарія – смак». Саме кулінарної майстерності я навчаюсь у Архангельському професійному аграрному ліцеї.
Оксана:
– «Хліб – усьому голова», «Хліб та вода – козацька їда» – справедливо стверджує народна мудрість, оскільки хліб завжди належав до найпопулярніших атрибутів українського харчування та відігравав велику роль у сімейних обрядах, календарних звичаях.
Професія пекаря така ж важлива і священна, як професія лікаря або вчителя. Хліб – символ гостинності і доброти. У моєму краї з давніх часів зустрічають господарі жаданих гостей хлібом та сіллю на вишитих рушниках. Хочу не просто випікати хлібні вироби, а творити з тіста смачне, красиве, приголомшуюче диво. Професія пекаря для мене подібна до скульптора, митця, живописця, а краща тим – що їхніми витворами можна лише милуватися, а нашими милуватися і насолоджуватися, смакуючи їх. Відкривати для себе таємниці пекарської справи, вдосконалювати професійну майстерність допомагають нам, учням, уроки виробничого навчання, конкурси профмайстерності, предметні тижні, виставки виробів. Хочеться приємно дивувати своїми витворами, тому з особливою ретельністю вчуся замішувати тісто та виробляти хліб, святкові пироги, піци, пиріжки з різною смачною начинкою, калачі, паски та кекси, булочки, бублики, ватрушки та вергуни, пряники та рулети і багато іншого. Навчитися працювати з сучасним пекарським обладнанням, сягнути таємниць хлібопечення допомагають заняття в умовах виробництва. Там, на виробництві, майбутні пекарі під керівництвом майстрів виробничого навчання та наставників з виробництва набувають практичних навичок у веденні всіх операцій технологічного процесу хлібопечення.
КОНТОРСЬКИЙ СЛУЖБОВЕЦЬ (БУХГАЛТЕРІЯ)
Жила Тетяна:
– Про роботу конторського службовця (бухгалтера) розповідають таке: «У чистому вигляді професії бухгалтера немає. На великих підприємствах бухгалтери працюють за напрямками: каса, основні засоби, валютні операції, розрахунок зарплати, склад. За ведення всієї бухгалтерії відповідає головний бухгалтер. У невеликій фірмі один бухгалтер може відповідати за все. Кваліфікований бухгалтер розбирається у всіх питаннях обліку та податкової політики. Це безцінний працівник і сама шанована людина на підприємстві. Однак і відповідальність висока: він відповідає за будь-яку помилку в розрахунках. Робота бухгалтерії суворо контролюється з одного боку роботодавцем, з іншого указами та постановами Мінфіну і Міністерством з податків і зборів, які, на жаль, часто суперечать один одному. Тому потрібно розбиратися в перипетіях законодавства та вміти спілкуватися з держорганами, наприклад, податковою службою. Потрібно тримати в голові всю фінансову картину підприємства, щоб знати, як будь-яка угода позначиться на балансі, звітності та премії генерального директора». Мені все таке до вподоби, я не помилилася з вибором професії.
Ярещенко Владислав:
– Я людина практична, тому відразу провів усі розрахунки і визначив плюси і мінуси професії. До позитиву відніс затребуваність на ринку праці, переважно нормований робочий день, можна мати додатковий заробіток, наприклад, допомагати з веденням бухгалтерії дрібним підприємцям і в перспективі, маючи досвід роботи, можна стати самому керівником організації або ж відкрити власну справу. Але ж не кожному під силу вивчати часті зміни в законодавстві, застосовувати практично суперечності законодавства (наприклад, податкового та бухгалтерського), часте спілкування з представниками держорганів, особливо з податковою інспекцією. Так як діяльність бухгалтера жорстко регламентована, вона не залишає простору для творчості, помилки бухгалтера призводять до санкцій, штрафів і т.п. Плюси і мінуси – в балансі. Варто ризикнути. І я це зробив, тепер навчаюсь на ІІ курсі Архангельського професійного аграрного ліцею.
Щеглюк Марія:
– Люди цієї професії мають володіти такими особистими якостями: бути, перш за все, відповідальними і організованими, тому що несвоєчасна здача звіту або втрата якого-небудь документа може дорого обійтися компанії. Крім того, вона повинна любити цифри, ними їй доведеться оперувати щодня. Також необхідні висока концентрація уваги, скрупульозність і посидючість. Непогано мати гарну пам’ять і, найголовніше, треба вміти мовчати (так як нерідко бухгалтеру доводиться зберігати комерційну таємницю).