Архивы за год: 2017

План проведення тижня предмету

 

«Технологія приготування їжі з основами товарознавства»

 

05.12   –  Розв’язування  кросвордів,    ребусів,  вікторин.    

06.12    –      Захист дослідницького проекту: «30 найулюбленіших страв  українців»                         

 07.12  –   Круглий стіл: «Рейтинг  найдорожчих продуктів світу»            

  08.12      –  Кулінарні посиденьки:   «Кухня народів світу»

 09.12    –   Підведення підсумків тижня

 

 

Мета тижня:       Краще засвоїти теоретичний матеріал, формувати в учнів  уявлення щодо культури та традицій харчування народів світу, розвивати різностороннє мислення учнів, підкреслити необхідність і правильність обраної професії.

 

 

05.12 – Учні 15 гр. – Щур Олександра, Дячук Юлія, Сідєльнікова Анастасія,  учень гр. 31 – Вибрик Дмитро – були кращими у розв’язуванні   ребусів, кросвордів і вікторин.

 

06.12  -Учні 15, 16,25 ,35  – представили дослідницький проект « ТОП  30 найулюбленіших страв  українців»  за матеріалами дослідження соціологічної групи «Рейтинг». 

Учні  представили  мультимедійну презентацію, в якій розповіли про:

 • страви , які популярні в окремих регіонах України,  
 • вікові уподобання Українців
 • улюблене «меню» в залежності від освіти
 • улюблене «меню» чоловіків і жінок
 • «меню» українців залежно від доходів
 • мовне «меню» (поділ смаків залежно від рідної мови)
 • улюблене «меню» за типом поселення (міста і села)

 

Майбутні кухарі зробили висновок , що найулюбленішими стравами українців є борщ, вареники та страви з м’яса. При цьому, українці страви з м’яса люблять більше, ніж страви з картоплі і значно більше, ніж з риби.Досить розвиненою є культура перших страв та різних десертів і випічки. Цікаво, що зі збільшенням віку та зниженням освітнього рівня респонденти частіше обирають традиційні українські страви – борщ, вареники чи картоплю.

07.12  – Учні 15 гр. Паланиця Валентина, Щур Олександра, Сапіга Юлія, Сідєльнікова Анастасія, уч. 35 гр. Онищенко Наталя, Бакшанська  Анастасія, представили мультимедійну презентацію на тему: «Рейтинг найдорожчих продуктів світу».

Учні гуртка «Ресторатор» розповіли про найдорожчу пряність у світі – шафран ,найдорожчу в світі ікру – ікру білуги-альбіноса “Алмас”.

Банальна, здавалося б, картопля теж може бути делікатесом, якщо мова йшла про сорт La Bonnotte. Цікавим було дізнатися, щонайдорожчий в світі сорт кави виробляють із зерен, що вийшли з кишечника цивети – звірка роду виверр. Сорт називається “Kopi Luwak”, “Kopi” по-індонезійському означає “кава”, а “Luwak” – власне назва тварини. Найдорожче в світі м’ясо – мармурова яловичина. Її “постачальники” – японські корови породи Вагіу.

Найдорожчий в світі чай називається Дахунпао – “Червона мантія” в перекладі з китайського.

Найдорожчим у світі шоколадом є шоколад, випущений ліванської фабрикою Patchi для продажів в британській мережі магазинів Harrods.

А ще мова йшла про свинячий окіст – хамон іберіко родом з Іспанії; лосиний сир, вироблений тільки в одному місці – на фермі Moose House у Швеції; найдорожчий у світі горіх – макадамія; найдорожчі пельмені; омлет, воду та найдорожчий в світі хліб.

 

 

08.12      – Учні 15, 25, 35, 16 груп зібралися на  кулінарні посиденьки на тему: «Кухня народів світу»

Коли ви поїдете з своєї країни вам знадобиться кілька порад, щоб не загубитися в різноманітті смаків та ароматів, тоді вам необхідно завітати на на кулінарні посиденьки в наш ліцей.

Учні розказали  про 10 кращих кухонь світу, що не залишать нікого байдужими і з’ясували,  хто заслуговує на високе звання – найкраща кухня світу.

На  посиденьках учні презентували

 • Японську кухню;
 • Вєтнамську кухню;
 • Арабську кухню
 • Грецьку кухю;
 • Українську кухню;
 • Португальську кухню;
 • Російську кухню;
 • Африканську кухню;
 • Французьку кухню;
 • Італійську кухню;

Розглядалися  питання культури та традицій харчування народів світу, впливу національних традицій на режим харчування, асортимент страв, особливості їх приготування та види кулінарної обробки сировини.

 

Майбутні кухарі ліцєю зробили висновок, що в основі кожної національної кухні лежать найголовніші фактори: набір регіональних необхідних продуктів та способи їх обробки , географічне та кліматичне положення країни. На особливості національних кухонь великий вплив зробили релігійні звичаї, культові заборони.

 

 

СТАЖУВАННЯ В АРХАНГЕЛЬСЬКОМУ ЛІЦЕЇ

Згідно з наказом директора Архангельського ПАЛ Скляра Олександра Володимировича від 13 листопада 2017 року № 4 «З-УФЮ» «Про зарахування до складу учнів, прийнятих на навчання на контрактній основі
та педнавантаження педагогічних працівників», відповідно до поданих заяв та заключених договорів «Про надання освітніх послуг», рішення приймальної комісії Архангельського ПАЛ від 13.11.2017 року, з метою підвищення кваліфікації, згідно з наявним навчальним планом курсової підготовки та підвищення кваліфікації(стажування) кваліфікованих робітників, ліцензією Міністерства освіти і науки України, відповідною освітою та атестаційним рівнем педпрацівників у 2017 році, набраною групою професійно – технічного навчання, було проведено стажування майстрів виробничого навчання ПТНЗ області з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорії «А1», «А2», «В1»)»:
1.1 Баранова Віктора Григоровича
1.2 Гордієнка Володимира Миколайовича
1.3 Дорофеєва Миколу Павловича
1.4 Дорофєєва Сергія Миколайовича
1.5 Ковшакова Олександра Ілліча
1.6 Козара Анатолія Петровича
1.7 Комкова Анатолія Сергійовича
1.8 Литовченка Олега Івановича
1.9 Огданця Сергія Васильовича
1.10 Перепелка Євгена Володимировича
1.11 Різака Анатолія Миколайовича
1.12 Семенця Олександра Володимировича
1.13 Учуватова Олега Івановича
1.14 Чухалова Анатолія Леонідовича
1.15 Юрченка Миколу Федоровича
Стажування проводилося з 13.11.2017 року по 17.11.2017 року в навчальних кабінетах, лабораторіях та на трактородромі на сучасній новітній техніці: тракторах МТЗ -82.1, NEW HOLLAND T7060, комбайні КЗС1218.

День Відкритих дверей!

Ліцей запрошує друзів

Весна… Пробудження природи. Все навколо оживає і сяє насиченими кольорами. Повітря наповнене гомоном птахів. Душа співає…І не даремно в цей час проводиться в Архангельському ліцеї традиційне свято – День відкритих дверей та творчий звіт талантів – «НАДІЯ – МОЛОДІСТЬ – МАЙБУТНЄ».

Ми раді вас вітати в цій світлиці,

І дарувати хліб з золотої пшениці.

Щоб хліб святий був у всіх на столі,

Щасливі були щоб здорові й малі.

Серця в нас наповнені любов’ю і миром,

Бажаєм, щоб зустріч наша була щира.

Саме такими словами розпочалося свято в ліцеї. На День відкритих дверей приїхали учні та гості з Великоолександрівського та Високопільського районів. На урочистій лінійці з теплими словами про навчальний заклад та про сучасну енергійну молодь виступила заступник голови Високопільської районної державної адміністрації Пурик Надія Іванівна. Після лінійки екскурсоводи Новікова А.П., Деменєєва Є.А., Юлсукова М.В., Кунець О.В., сформували гостей у групи та провели екскурсії по навчальному закладу.

Майстри виробничого навчання по професії «Кухар, пекар»

Ткаченко З.О., Малюжонок І.А., Скляр С.Ю., Санько В.В. пригостили гостей смачними бутербродами, чаєм та організували виставку дегустацію смачних страв. А майстри з професії «Тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва, слюсар з ремонту сільськогосподарської техніки, водій автотранспортних засобів категорії «С» Ткаченко О.А. та Семенець О.В. організували водіння на новітній техніці для гостей, які мали можливість самі проїхати на тракторах марки «New Xolland». Після екскурсії всіх запросили до районного будинку культури на обласний огляд – конкурс талантів у ліцеїстів.

Музичний керівник Чиж С.А доклала немало зусиль для того, щоб виступи учнів сподобалися гостям. Дирекція та колектив ліцею дякують директору селищного будинку культури Педченку В.О. та працівникам, які надали можливість провести концерт в будинку культури. Після святкового дійства гості роз’їхалися по домівках.

Соціальний педагог     Балакан Ю.В.

 

 

На Україну прийшла осінь золота

На Україну прийшла осінь золота

Осінь прийшла

На Вкраїну милу,

Щедрих плодів принесла,

І дочці, і сину.

У вересні місяці в Архангельському професійному аграрному ліцеї проводиться виставка – вернісаж «Золота осінь. Другий рік поспіль виставка має національно – патріотичне направлення. Про це говорили назви композицій з фруктів та овочів, а саме: «Герої не вмирають», «Квіти воїнам АТО», «Моя мальовнича Україна», «Сильна Україна – сильна родина», «Я люблю свою Вкраїну, її сильну, неподільну. Після виставки було організовано захист композицій. Приємно вразили виконавці – ліцеїсти своїм співом та читанням віршів про Україну. Як підсумок, хочеться подякувати класним керівника, майстрам виробничого навчання навчальних груп, учням за виконання композицій в які виконавці вклали все своє натхнення, уміння та талант.

            

Соціальний педагог Балакан Юлія Василівна

Майстер року 2017

Фото 1. Учасники конкурсу професійної майстерності «Майстер – 2017 р.»

Фото 2. Зліва на право Заступник директора з НВР Собчук Олег Степанович., методист НМЦ ПТО  в Херсонській області Кір’язова Вікторія Леонідівна – вручає нагороду переможцю конкурсу «Майстер 2017 р.» майстру виробничого навчання Архангельського ПАЛ Ткаченку Олегу Анатолійовичу, оголошує директор НМЦ ПТО  в Херсонській області Ткаченко Світлана Петрівна                                              

Гра справжніх хлопців

Гра справжніх хлопців

«Козацькі забави» так називається спортивна гра, яку кожного року проводять викладачі фізичного виховання в Архангельському професійному аграрному ліцеї. Цього року це було театралізоване дійство. Розпочали свято ведучі в українських національних костюмах Паланиця Валентина та Віктор Верескун, які запросили до спортивного залу три команди – 11 гр. «Стрільці», 21 гр. «Патріоти», 31 гр. «Отамани». Команди привітали один одного девізами.

Кунець Олег Валентинович, викладач предмету «Основи захисту Вітчизни», розпочав спортивні змагання. Він запросив до журі незалежних суддів: заступника директора з НВР Собчука О.С., випускників нашого ліцею, учасників АТО Гончарука М.В. та Слюзька В.Ю. До уваги учасників було запропоновано 10 конкурсів: «Тарганів біг», «Гей ви, коні, воронії», Втеча козака з полону», «Влучний кидок» і т.д.

Болільники підтримували учасників команд оплесками. По завершенню свята Собчук О.С. оголосив результати змагань: 1 місце – команда 31 гр. «Отамани» класний керівник Савосько А.М., майстер в/н Ткаченко О.А., 2  місце команда 21 гр. «Патріоти» класний керівник Скляр В.А., майстер в/н Жуковський В.Ф., 3 місце гр. 11 «Стрільці» класний керівник Юлсукова М.В., майстер в/н Семенець О.В.

Гончарук М.В. та Слюзько В.Ю. вручили учасникам команд солодкі пироги, які були випечені кухарями нашого навчального закладу Олименко В.В., Мелетенко В.М. та Войцешко І.В.

Директор ліцею Скляр О.В. щиро подякував випускникам ліцею, учасникам антитерористичної операції на Сході країни Гончаруку М.В. та Слюзьку В.Ю. за те, що не дивлячись на свою зайнятість вони знайшли час і завітали до навчального закладу на спортивну гру «Козацькі забави»

 

    

Соціальний педагог                        Балакан Ю.В.

Анонс

Бажаємо здоров’я, добра, довголіття,
Хай вистачить щастя на ціле століття!
Хай скрізь буде лад – на роботі, в сім’ї,
І радість на серці, і хліб на столі.
Хай сміхом й веселістю повниться хата,
Родина хай буде здорова й багата!
І мрій, і бажань, і наснаги творити,
Щоб серцю хотілося жити й любити!
Хай учні шанують, повагу дарують,
Злагода й мир у житті хай панують!

Наш путівник

Онлайн тестування з ПДР

Архів новин

Рубрики

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Besucherzahler real russian women, who needs real men and real feelings
счетчик посещений
НА ВЕРХ
темы для wordpress